Medya dünyası Kırşehir'de buluştu!

Kırşehir Basın Konseyi yönetimi ile bir araya gelen 85 ülkeden 160 gazeteci Kırşehir’de mola verdi.
Bu haber 2019-10-28 10:29:33 eklenmiş ve 8926 kez görüntülenmiştir.

Kırşehir Basın Konseyi Yönetiminin daveti üzerine Kırşehir'de ağırlanan 85 ülkeden 160 gazetecinin konuk olduğu programa Vali İbrahim Akın, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altunkaya, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve yerel basın temsilcileri katıldı.

            Ankara'dan sonra Kayseri programı için 85 ülkeden 160 gazeteci, Kırşehir Basın Konseyi Yönetimi tarafından Ağalar Konağı'nda ağırlandı. Vali İbrahim Akın’ın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da katıldığı programda gazeteciler, Kütük Ev'de yapılan gezi sonrası Ağlar Konağı'na geldi.

            Kırşehir'de yöresel ikramların yapıldığı programda gazetecilere Küresel Gazeteciler Konseyi Kırşehir temsilcisi Sait Yanık'ın böyle bir program organize edeceklerini söylediklerinde bundan memnuniyet duyacağımızı belirttik diyen Vali İbrahim Akın, “Kısa süreli de olsa şehrimizi ziyaret etme fırsatı buldunuz. Umarım daha geniş bir zamanda tekrar sizleri misafir ederiz. Kırşehir 5 bin yıllık tarihi birikime sahip. Kısa süre içinde Kırşehir ile ilgili olumlu duygularla bu şehirden ayrılacağınıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

            "Küresel Gazeteciler Konseyimizin misyona uygun olarak Rus dili konuşan Gazetecilerimizle birlikte Kırşehir’de olmaktan son derece mutluyuz" diyen Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Bu topluluk Kırşehir’e ilk defa gelen bir topluluk. Rusya’da kurulan Dünya Rus Medya Konseyinin üyeleri.Dünya üzerinde 10 binden fazla üyesi bulunan bir konsey. Bugün Ankara’da 21. Rus Medya Kongresini gerçekleştirdik. Bu Kongremize Sn. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’da katıldı. Çok güzel ve anlamlı bir konuşma yaptı. Bu Kongrenin özellikle son dönemlerde gelişen Rus, Türk ilişkilerini meslektaşlarımızın arasında ki dayanışmaya katkıda bulunmasını diliyoruz. Misafirlerimiz adına bizi burada ağırladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

            Kırşehir'in Anadolu kültürüne ev sahipliği yapan bir şehir olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise  "Anadolu’da çağlar öncesine dayanan derin bir tarih ve kültür geleneğine sahip Kırşehir, aynı zamanda evrensel anlamda Ahi Evran, Aşıkpaşa, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, günümüze geldiğimiz de saz ve söz ustaları Çekiç Ali, Neşet Ertaş gibi büyük kültür, düşünce ve sanat insanlarını yetiştirmiş bir il. Doğruluğu, dürüstlüğü hak ve hukuktan yana olmayı ilke edinen Ahiliğin başkenti Kırşehir’de yine doğruluğu, dürüstlüğü hak ve hukuktan yana olmayı ilke edinen gazetecilik mesleğinin uluslararası düzeyde siz değerli temsilcileri ile bir arada olmak bizler içinde büyük bir gurur kaynağı.

            Gazetecilik mesleği, büyük zorluklarla yürütülen onurlu ve şerefli bir meslektir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla ilkelerinden ödün vermeden tarafsız ve objektif haber yapan tüm gazeteciler ve basın yayın organları kutsal bir görev yürütüyorlar. Gazeteciler, toplumun olayları doğru bilmelerini ve bilinçlendirmelerini sağlar, bu anlamda toplumun vicdanı olma görevi üstlenirler. Özgür toplum ancak özgür basın ile mümkün olacaktır. Hiçbir baskı altında kalmadan toplumun doğruyu öğrenmesini ilke edinen gazeteciler bireysel değil, toplumsal çıkarlar doğrultusunda haber yapar ve her zaman haktan ve hukuktan yana duruş sergilerler. Çağımızın en aktif meslek guruplarından biri olan gazetecilik düşünce ve haberleşme özgürlüğünün en önemli unsurudur" diye konuştu.

            Program, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık'ın yönetim kurulu adına Mehmet Ali Dim'e katılım plaketi vermesinin ardından sona erdi.

ETİKETLER : Kırşehir Basın Konseyi Dünya Medyası Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi