Bayram Altuntaş: Çiftçilerin sorunlarının takipçisi olacağım!

CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş Anadolu’da hiçbir çiftçinin borçlarının ödeme zamanının haziran ayı olmayıp ağustos ayı olduğunun altını çizdi
Bu haber 2020-05-17 13:04:35 eklenmiş ve 7854 kez görüntülenmiştir.

CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş tarım arazilerinde yer alan ekinlerin kontrollerini yaparak köylülerle istişarelerde bulundu.

Çiftçi bir aileden gelen, çiftçinin sorunlarını çok yakından bilen ve takip eden; aynı zamanda bir eğitimci olan CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş, ilimizde bazı köyleri dolaşarak tarım arazilerinde yer alan ekinlerin kontrollerini yaparak köylülerle istişarelerde bulundu.

            CHP İl Genel Meclisi Bayram Altuntaş Korona virüsünün ülkemizde birçok alanda olduğu gibi tarım sektöründe de yarattığı ekonomik krizin ilimizin ekonomik omurgası olan tarım sektörünü; bugünlerde özellikle de daha çok yulaf, arpa ve buğdayı esir düşüren, CÜCÜ yani bitki hastalığının tehdit ettiğini belirtti.

            Altuntaş, söz konusu hastalığın dünya genelinde yaygın, bilhassa arpa, buğday ve yulaf bitkilerinin yapraklarında kimi zaman sarımtrak, kahverengi ve kirli lekeler oluşturan bu bitki hastalığının ilerleyen günlerde çoğalması, enfekte düzeyini yükseltmesi halinde, öteden beri zaten yüksek girdi maliyetleri ile çırpınan çiftçilerimizin, bankalara, kooperatiflere ve çeşitli alanlara olan borçları da göz önüne alındığında ciddi sıkıntılar yaşayacağını, bu kriz dalgasının ülke ekonomisine de ciddi kayıplar vereceğini hatırlattı.

            Kırşehir siyaset ve bürokrasisini çok acil olarak göreve davet eden CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş önlem alınmadığı takdirde binlerce metrekare tarım alanının hiç olacağını, bu hastalığın Temmuz ayında gerçekleşecek hasatlarda büyük oranında bir kaybın olacağının altını çizerek bilhassa Tarım İl Müdürlüğü’nün ve ilgili kurumların konuya el atması, hastalığın yayılmadan önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Altuntaş, içinde bulunduğumuz Korona virüs günlerinde derdine derman olunmayan, borçları ertelenmeyen, maliyetleri yeteri kadar desteklenmeyen, bugünlerde bilhassa KOBİLE’re sağlanan kredi destek paketlerinin sağlandığı çalışmalardan mahrum bırakılan Anadolu’da hiçbir çiftçinin borçlarının ödeme zamanının Haziran ayı olmayıp Ağustos ayı olduğunu ifade etti.

            Çiftçilerin, ekonomik olarak desteklenmesi, ekili arazilerinin bitki hastalıklarına karşı korunması gerekmektedir diyen CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş, “Çiftçilerin sorunlarının takipçisi olacağım.” dedi.

ETİKETLER : bayram altuntaş chp kırşehir il genel meclisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi