VİRÜS MİKROP BAKTERİ


Bu makale 2020-03-23 13:57:11 eklenmiş ve 145 kez görüntülenmiştir.
ÇOCUKÇA; Nergis KARAYEL

Sabahın ilk ışıklarıyla balkona çıkıp temiz havayı içime çekmek isterken gözüm aşağıdan gelen seslere takılıyor. Sırtında turuncu büzgülü çöp poşeti ile bir çocuk oyun oynuyor. Bir bakıyorum çöp poşeti sanki bir pelerin oluyor, o da pelerinli kahraman. Sokakta bir o yana bir bu yana koşturuyor. Ardından poşetin iki ucundan tutup kanat gibi açıyor kollarını, bir yukarı bir aşağı koşuyor, vuuu diyerek uçak oluveriyor.

            Sanki sırtındaki mikrop dolu atık değil de günlerdir hayalini kurduğu oyuncakmış gibi mutlu gözleri. Bir anda üç beş gündür yaşananlar geliyor gözümün önüne. Okuldaki çocukların kolonya yağmurları, oğlumun ıslak mendilden maske girişimi, yeğenimin “Biliyor musun çöpün yanından geçerken nefesimi tutuyorum.” sözleri…

            Virüs, mikrop, bakteri… ne çok şey öğrendik şu bir haftada. Ölümün yakınlığı korkuttu hepimizi! Korku tuhaf bir his insana her şeyi yaptırabiliyor. Baksanıza yüzyıllardır temizliğin öneminin kavranması için ne çok çabaladı insanoğlu ama becerememişti. Minnacık bir virüs belirli bir kesim hariç herkese öğretti. Benim çocuğum senin çocuğun biliyor da acaba onlar da biliyor mu ki? Çoğu ne dediğimizi anlamıyor, dokunmadığımıza dokunuyor, yemediğimizi yiyor. Kimi diyor ki onların vücutları alışıktır, bir şey olmaz onlara. Peki, ya olursa? Ya hem onlara olur hem de taşıyıcılık yaparlarsa? Birileri onlara da bu durumun ciddiyetini anlatmalı mutlaka!

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi